Tradycja powraca do łask. Wiele wzorów z różnych rejonów Polski odzyskało swoje drugie życie. Można je spotkać na pościeli, poduszkach, obrusach, narzutach, fartuszkach kuchennych, torbach na zakupy, kubkach, magnesach na lodówkę, podkładkach pod kubek, serwetkach i wielu innych.
To, co wyróżnia ten styl to wzornictwo, niebanalne kompozycje. Wielobarwne motywy kwiatowe, a także scenki rodzajowe z osobami ubranymi w tradycyjne stroje ludowe.
Polski folklor stał się inspiracją dla wielu projektantów i dekoratorów wnętrz. I wcale nie ma co się temu dziwić, gdyż jest w czym wybierać. Motywy ludowe doskonale wpisują się w aranżację wnętrz i sprawdzą się idealnie, jako niepowtarzalne dodatki, które nadają mieszkaniu unikalnego charakteru.
Aranżacja mieszkania w stylu folkowym to zabawa kolorem i wzorami. Jeśli nie boisz się intensywnych barw i wyraźnych akcentów w swoim mieszkaniu to ten styl z pewnością przypadnie ci do gustu.
Biel jest zawsze modna i niezawodna, dlatego jeśli lubisz minimalizm to pomaluj ściany na biało, a charakter mieszkaniu nadaj dzięki dodatkom np. w stylu łowickim, czy opolskim. Wyszywane poduszki, stare chustki po babci – to może posłużyć ci, jako baza.
Folklorystyczne dodatki i wzory dobrze prezentują się na meblach. Możesz np. ozdobić niczym nie wyróżniającą się szafę wzorem w różnobarwne kwiaty i koguciki. Tutaj rolę główną gra drewno, które kojarzy się z ludowością – dawne drewniane skrzynie, w których trzymano ubrania, kuferki i stare szafy – to wszystko z dawnych lat powraca do łask.
Jeśli wydaje ci się, że zimna biel ścian będzie zbyt surowa to możesz się mile zaskoczyć, co potrafią zrobić z wnętrzem wzory ludowe. To alternatywa dla osób lubiących minimalizm, ale i nie bojących się eksperymentów z odważnymi kolorami i wzorami.