Z pierwszej części możecie dowiedzieć się między innymi tego na co zwrócić uwagę w przypadku aranżowania kuchni. Urządzając mieszkanie dla singla powinniśmy kierować funkcjonalnością, ale możemy sobie – z racji życia w pojedynkę – pozwolić na pewne „szaleństwa”.
Sypialnia
W tym akurat pomieszczeniu lepiej zaprezentują się sprawdzone rozwiązania. Między innymi te związane z kolorem ścian. Krzykliwe barwy to nie jest najlepszy pomysł. Sypialnia jest dla singla (zresztą nie tylko dla niego) miejscem w którym przede wszystkim chce on odpocząć. To pomieszczenie ma dawać wytchnienie po całodniowej ciężkiej pracy. Lepiej więc postawić na stonowaną kolorystykę.
Możemy na przykład pomalować ściany na pastelowy błękit. To kolor, który pozwoli się wyciszyć. Relaksowy sprzyja też mięta. Jeśli cenimy sobie harmonię, to zdecydujmy się na szarość.
Sypialnia w mieszkaniu singla to zwykle niewielka powierzchnia do zagospodarowania. Ale to niejedyny problem przed którym możemy stanąć. Drugi to ograniczone możliwości finansowe. Te warto oczywiście wziąć pod uwagę w czasie urządzania całego mieszkania. W którym z pomieszczeń można zaoszczędzić, a które ze sprzętów powinny być najlepszej jakości, a więc trzeba będzie na nie wydać więcej? To pytania na które trzeba będzie sobie odpowiedzieć.
W sypialni takim meblem jest łóżko. W tym wypadku nie możemy oszczędzać. Kupno starego, używanego łóżka może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na to, że będziemy chodzili zmęczeni, a i kręgosłup to „odczuje”. O tym jak wybrać łóżko przeczytacie więcej w tym tekście.
W sypialni poza nim powinny się znaleźć jedynie najpotrzebniejsze meble. Na pewno duża szafa, żeby pomieścić nasze wszystkie ubrania. Dzięki temu łatwiej nam będzie w tym pomieszczeniu utrzymać porządek. Jeśli chcemy optycznie powiększyć sypialnię, możemy w niej powiesić lustro.
Salon/pokój dzienny
Bardzo często jest on połączony w mieszkaniu singla z kuchnią. To właśnie w pokoju dziennym można zrobić miejsce przy którym będziemy spożywali posiłki. Co prawda singiel zwykle jest kojarzony z osobą, która głównie stołuje się „na mieście”, to jednak powinniśmy taką część w tym pomieszczeniu urządzić.
Najważniejszym elementem będzie oczywiście stół. Najlepszym wyborem jest w tym wypadku model rozkładany. Z jednej strony nie zajmuje dużo miejsca co jest niezwykle ważne w przypadku mieszkania singla. Jednocześnie będzie on „gotowy” na odwiedziny przyjaciół. Stół – ze względów praktycznych – lepiej postawić pod ścianą, niż na środku pokoju dziennego.
Kolejnym istotnym aspektem urządzania salonu (ale tak naprawdę całego mieszkania) jest postawienia na meble „kompaktowe”. Mają one mniejsze rozmiary, a jednocześnie spełniają kilka funkcji, co ma dla singli niebagatelne znaczenie. Na pewno przydatnym meblem w salonie będzie sofa. Oczywiście w rozmiarach, które odpowiadają naszym potrzebom. Jeśli mamy niewielką powierzchnię mieszkania „darujmy” sobie masywne meble. Jedynym odstępstwem może być opisywane wcześniej łóżko. Lepiej wybrać model większy niż standardowa „jedynka”.
Jest jeszcze jedno ważne miejsce, które powinniśmy „wygospodarować” w naszym mieszkaniu. Coraz częściej przynosimy pracę do domu, lub też jesteśmy freelancerami, którzy „zarabiają” w swoich czterech ścianach. W tym wypadku kierujemy się funkcjonalnością, ale nie zapominajmy o estetyce. W końcu musimy się w swoim miejscu pracy czuć dobrze:).