Zamieszkaj w stolicy Podkarpacia – nowe mieszkania Rzeszów

Rzeszów – miasto, które wciąż się rozwija

I widać to zarówno wewnątrz jak w i jego najbliższych okolicach. Miasto to ma ambicję stać się miejscem przyjaznym dla młodych ludzi. Takim gdzie warto zamieszkać.

Rzeszów chce stać się metropolią, która będzie przyciągać ludzi zarówno dobrymi warunkami ekonomicznymi, jak i mieszkalnymi. Miasto stawia na wszechstronny rozwój pod kątem kulturalnym, gospodarczym i społecznym.

Rzeszów – stolica innowacji i jej strategia rozwoju do 2025 r.

Chociaż sporo już w tej materii zostało zrobione, co najlepiej widać na przestrzeni ostatniej dekady, to wciąż wiele zadań przed Rzeszowem. Zespół Aleksander Noworól Konsulting opracował materiał w którym przedstawiono cele, jakimi stolica Podkarpacia powinna się kierować. „Wizja i Misja rozwoju miasta Rzeszowa do 2025 r.” to 41-stronicowy dokument. Znalazły się w nim również konkretne działania, które powinny być zrealizowane. Ich celem jest wspomniane wcześniej ułatwienie życia w Rzeszowie.

Większość z zapisanych inwestycji ma być zrealizowanych między 2015 a 2025 rokiem. Jest ich dużo, tak jak zadań, które mieszkańcy stawiają przed Rzeszowem. Konsekwentnie stawiając na przyszłość z młodymi ludźmi, miasto chce między innymi rozwinąć nowoczesne zaplecze badawcze i infrastrukturę uczelni znajdujących się na jego terenie.

Kolejnym aspektem związanym z podniesieniem jakości życia tej grupy mieszkańców są inwestycje związane ze szkolnictwem. Dostosowanie go do rynku pracy. Nie można nie wspomnieć o planach dotyczących terenów rekreacyjno–wypoczynkowych, sportowych i turystycznych.

Miasto dużo już zrobiło (a planów jest jeszcze więcej) w kwestii infrastruktury drogowej, mobilności i poprawy jakości komunikacji publicznej. Dotyczy to nie tylko samego Rzeszowa. Bliskość lotniska daje duże pole do popisu w kwestii mobilności. Miasto chce jednak łączyć się ze światem również przy pomocy nieco bardziej klasycznych środkach transportu. To między innymi inwestycje związane z bezpośrednim i szybkim połączeniem kolejowym Rzeszów – Warszawa.

Inwestycja w rozwój

W 2015 roku opublikowano raport przygotowany przez analityków ośrodka Polityka Insight. Wnioski zamieszczono w Rankingu Miast Uczących się. Bardzo wysoko, bo na drugim miejscu, znalazł się Rzeszów. Został wyprzedzony jedynie przez Warszawę. W raporcie Rzeszów został przedstawiony jako stolica nowych technologii, wiążąca z nimi swoją przyszłość. Jednym z rozpatrywanych aspektów był kapitał ludzki. W jego przypadku Rzeszów zajął pierwsze miejsce. Warte podkreślenia jest duże zapotrzebowanie na informatyków w tym mieście.

Bliskość terenów zielonych

To jedna z większych zalet tego miasta. Jest ono co prawda duże, ale dotarcie do terenów zielonych nie zajmuje zbyt wiele czasu. W samym mieście również można takowe znaleźć. Chociaż trzeba zaznaczyć, że różnie to wygląda w poszczególnych dzielnicach Rzeszowa, jak i w ich obrębie. Najlepszym przykładem jest Nowe Miasto. Często określane mianem sypialni Rzeszowa. W pewnym stopniu jest zwykłym blokowiskiem. Na szczęście można znaleźć w nim miejsca, z których blisko do terenów rekreacyjnych (np. Osiedle Tarasy nad Zalewem czy Nova Graniczna), a jednocześnie do centrum miasta.

Wyjeżdżając z Rzeszowa od razu natkniemy się na tereny zielone (np. w stronę Warszawy – Puszcza Sandomierska). Dla wielu osób ogromną zaletą jest bliskość Bieszczad.

Bezpieczeństwo

To z kolei jedna z częściej podkreślanych zalet Rzeszowa. W przeprowadzanych co pewien czas sondażach wśród mieszkańców, miasto zwykle oceniane jest jako bezpieczne. Oczywiście jak w każdym można znaleźć miejsca, których po zmroku lepiej unikać. Na tle jednak innych dużych miast Rzeszów wypada naprawdę dobrze. Zresztą nie tylko w tym aspekcie miasto jest pozytywnie oceniane w rankingach związanych z zaletami miejsc zamieszkania.

Oferta kulturalno-sportowa – z roku na rok coraz lepiej

Często – szczególnie młodzi ludzie – wskazują, że Rzeszów w tej materii ma wiele do nadrobienia. Choć w perspektywie ostatniej dekady widać znaczącą poprawę. W Rzeszowie działają kina, teatry i filharmonia. Jest organizowanych coraz więcej koncertów i festiwali. Od sztandarowych imprez o międzynarodowych zasięgu takich jak Carpathia Festival czy Wschód Kultury począwszy, poprzez Re:Rzeszów Festival, Festiwal Tony, Rockową Noc, Letnie Brzmienia, skończywszy na ogromie wydarzeń sportowych takich jak Rzeszów Bike Festival, imprezy biegowe czy Rzeszowski Rajd Samochodowy. Potencjał miasta jest ogromny i w coraz większej mierze jest on wykorzystywany przy organizacji kolejnych dużych wydarzeń.

Nowe osiedla i nowe mieszkania w Rzeszowie – rynek pierwotny

Rzeszów stale się rozbudowuje o kolejne nowe inwestycje. Oferta proponowanych nieruchomości na sprzedaż na rynku deweloperskim powinna zadowolić większość gustów. Rynek mieszkaniowy ma tu wiele do zaoferowania.

Staromieście – blisko centrum

W zasadzie Staromieście dzielnicą Rzeszowa jest jedynie nieco ponad 60 lat (chociaż pierwsza część została wchłonięta w 1902 roku). Do miasta zostało przyłączone w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wcześniej była wsią zlokalizowaną obok Rzeszowa. Na początku była na tym terenie osada. Co ciekawe jest ona starsza niż Rzeszów. Sama miejscowość prawa miejskie otrzymała od Kazimierza Wielkiego w 1354 roku. Na terenie Staromieścia funkcjonował Rzeszów jeszcze w czasie przedlokacyjnym. We wspomnianym 1354 został on przeniesiony przez Jana Pakosławica w rejon obecnego rynku miasta. Mimo iż Staromieście z biegiem lat nabrało bardziej miejskiego charakteru, wciąż miało wiejskie elementy infrastruktury. Rzeszów w XVIII wieku w wyniku skomplikowanej sytuacji spadkowej przestał być miastem prywatnym. Staromieście stało się z kolei własnością Ignacego Skrzyńskiego. Dość jednak historii przejdźmy do czasów współczesnych.

Co warto wiedzieć o Staromieściu?

To dzielnica, która mieści się w okolicach dwóch wylotowych ulic miasta: Lubelskiej i Warszawskiej. Od wschodu ogranicza ją Wisłok, od południa linia kolejowa Kraków – Medyka. Wspomniany dwustopniowy etap wchłaniania Staromieścia widoczny jest w niejednakowym układzie urbanistycznym. Dzielnica ta zachowała w dużym stopniu swój wiejski charakter. Bliskość centrum Rzeszowa nadaje jej jednak wielkomiejskiego sznytu. To zdecydowanie miejsce dla osób aktywnych, ale jednocześnie potrzebujących od czasu do czasu wyciszenia. Chociaż zdominowane przez rynek wtórny mieszkań, to osoby szukające nowoczesnych rozwiązań, znajdują tutaj coś dla siebie.

Osiedle Bella Dolina

Dla osób szukających bezpieczeństwa i spokoju jedną z możliwości jest Osiedle Bella Dolina. Blisko centrum, ale w zielonej, spokojnej okolicy. To miejsce zarówno dla seniorów jak rodzin z dziećmi zlokalizowane wśród terenów zielonych oraz w sąsiedztwie m.in. giełdy podkarpackiej. Na tym osiedlu deweloper proponuje zarówno kawalerki, jak i mieszkania o powierzchni 85 m2. Wszystkie z balkonem i widokiem na otaczającą zieleń. Dla szukających własnych czterech kątów dostępne są mieszkania w stanie deweloperskim, a także gotowe mieszkania w standardzie „do zamieszkania”.

Osiedle Bella Dolina można by określić wieloma słowami, ale w największym stopniu jego charakter oddają dwa. To osiedle komfortowe i kameralne. Kilkupiętrowe niewielkie budynki (w nich cichobieżne windy). Idealne dla seniorów. Wybudowane według najlepszych standardów przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Osiedle SkyRes

Zlokalizowane między ulicą Warszawską a Lubelską posiada wszelkie zalety tej dzielnicy Rzeszowa. Dodatkowo daje możliwość zamieszkania na jednym z najnowocześniejszych osiedli w mieście. To miejsce idealne dla osób lubiących być w ciągłym ruchu. Bliskość „wylotówek” na Warszawę i Lublin, autostrady A4 i lotniska w Jasionce daje ogromne możliwości dla podróżujących (zarówno w celach rekreacyjnych, jak i związanych z pracą).

Jednocześnie Osiedle Skyres jest zlokalizowane na tyle blisko centrum Rzeszowa, aby być dobrym wyborem dla osób szukających atrakcji oferowanych przez miasto. Zarówno kulturalnych (kina, teatry i filharmonia) jak i sportowych (bliskość hali Podpromie i stadionu miejskiego). Z osiedla w kilka minut można dostać się do Galerii Rzeszów – największego centrum handlowego na Podkarpaciu. Osiedle Skyres to ogromna oferta mieszkań deweloperskich (od mniejszych, dwupokojowych aż do apartamentów). Wykonanych przy zastosowaniu najnowszych technologii. Dla mieszkańców dostępny jest też podziemny parking z dedykowanymi miejscami. To duża zaleta, bo zaparkowanie w godzinach szczytu jest bolączka centrum każdego dużego miasta.

Nowe Miasto – co warto o nim wiedzieć?

To największa obecnie dzielnica w Rzeszowie. Chociaż jej najbardziej charakterystycznym elementem są wysokie i bardzo długie wieżowce (nawet po kilkanaście klatek), określane często przez mieszkańców Rzeszowa „szafami”, to jest też tutaj obecna niska zabudowa. To zarówno domy jednorodzinne, znajdujące się między innymi przy Wisłoku, który jest naturalną granicą Nowego Miasta, jak i nowoczesna zabudowa. W skład dzielnicy wchodzi kilka osiedli. To między Nowe Miasto, Paderewskiego i Urocze Nowe Miasto. Jedną z częściej wymienianych zalet opisywanej dzielnicy Rzeszowa jest centrum handlowe. To właśnie w tej części miasta znajduje się najwięcej sklepów wielkopowierzchniowych, zarówno hiperkmarketów (Kaufland, Leclerc) jak i budowlanych (Castorama). Nowe Miasto to także nowoczesna galeria handlowa Millenium Hall. A nie jest ona jedyną w tej dzielnicy. Większość osiedli znajduje się blisko terenów zielonych oraz w sąsiedztwie parku (np. Parku Papieskiego).

Osiedle Nova Graniczna – najbardziej atrakcyjna lokalizacja

Mamy przyjemność przedstawić Państwu osiedle Nova Graniczna. To nowy punkt na terenie tej części Rzeszowa. Pierwszy etap tej inwestycji został oddany w 2022 r. Obecnie trwa kontynuacja rozbudowy osiedla. Firma DevelopRes w swojej ofercie wciąż posiada mieszkania z balkonem na sprzedaż w tej lokalizacji. Dostępne są mieszkania zarówno małe, jak i większe, które mają 3 pokoje. Dodatkowo – co ważne dla rodzin z dziećmi, ale i seniorów – to miejsce bezpieczne. Osiedle Nova Graniczna to nowoczesne rozwiązania. Zapewniają one wysoką funkcjonalność. Tak mieszkań jak i najbliższego sąsiedztwa. Windy, parkingi, monitoring – to duże zalety. Do komfortowych mieszkań można dokupić też komórkę lokatorską czy miejsce parkingowe. Chociaż osiedle to nie znajduje się w bezpośredniej odległości od rynku, dysponuje dogodnym dojazdem do centrum. Od momentu gdy miasto zyskało tzw. buspasy, zdecydowanie szybciej można się po nim poruszać komunikacją miejską.

 

Jeżeli interesuje Cię inwestycja mieszkaniowa w Rzeszowie, skontaktuj się z naszym Biurem Sprzedaży. Nasi doradcy przekażą Ci wszystkie informacje dotyczące naszej oferty, w tym cenę mieszkania. Zadzwoń pod numer 17 250 26 37 lub odwiedź nas w na 12 piętrze biurowca SkyRes przy ulicy Warszawskiej 18.

 

Zobacz poprzednie
Zobacz kolejne
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Korzystając z niej zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z obecnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o zarządzaniu cookies w przeglądarce.
więcej informacji
Rozmawiaj na czacie ze stroną DevelopRes
Dzień dobry! Jak możemy Ci pomóc?
Technologia Messengera
Znajdziemy twoje wymarzone mieszkanie
Zobacz więcej
Zobacz więcej
Klikając przycisk "Wyślij zapytanie" wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevelopRes Sp. z o.o. moich danych osobowych.
Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
 1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
 2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
 3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem email: [email protected].
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
 5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
 6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
 8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
Pełna treść klauzuli
Chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?
Zobacz więcej
Zobacz więcej
Klikając przycisk "Wyślij zapytanie" wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevelopRes Sp. z o.o. moich danych osobowych.
Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
 1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
 2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
 3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem email: [email protected].
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
 5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
 6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
 8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
Pełna treść klauzuli