Inwestycja w nowe mieszkanie w Rzeszowie pod wynajem.

Jeżeli planujesz inwestycje mieszkaniowe, w takim razie Rzeszów jest doskonałym miejscem na zakup nowego mieszkania. To miasto perspektywiczne i rozwijające się. Z pełną gamą zalet dużego miasta. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na inwestycję w mieszkanie właśnie w Rzeszowie.

Zakup nieruchomości – jakie niesie korzyści?

Zaczniemy od pewnych ogólnych kwestii związanych z inwestycją w mieszkanie. Niezależnie od wybranego miasta. Eksperci przede wszystkim wskazują na wciąż rosnące ceny mieszkań i jednocześnie na to, że nie ma znaków, aby ten trend miał się odwrócić lub nagle załamać.

Wśród zalet takiego rozwiązania wymienia się też niski poziom ryzyka. Inwestycja w mieszkanie daje potencjalny wyższy zysk, niż na przykład lokata długoterminowa. Warto też wspomnieć o możliwości uzyskania dochodu pasywnego z wynajmu takiej nieruchomości albo jej dzierżawy.

Zaletą inwestycji w mieszkanie jest to, że zyskujecie zabezpieczenie kredytu, jak również możliwość zaciągania kolejnych na zdecydowanie lepszych warunkach. Nie można też nie wspomnieć o jeszcze jednym plusie. To po prostu bezpieczne inwestowanie swoich pieniędzy. I właśnie dlatego jest tak chętnie wybieraną formą lokowania gotówki.

Czy warto zainwestować w mieszkanie?

Zaczniemy od tak postawionego pytania. Wiele osób zastanawia się nad ulokowaniem swoich pieniędzy właśnie w inwestycje deweloperskie. Od co najmniej kilku lat zauważalna jest rosnąca tendencja związana z zakupem mieszkania i czerpania z niego korzyści finansowych.

Po pierwsze biorąc pod uwagę jeden z najważniejszych czynników ryzyka, czyli współczynnik zmienności stopy zwrotu, to właśnie w przypadku inwestycji w nieruchomość pod wynajem, jest on najniższy. Odpowiedzi na postawione wyżej pytanie udziela też opublikowany raport Domu Maklerskiego Michael / Ström z którego wynika między innymi stopa zwrotu z zakupu mieszkania na przestrzeni ostatnich 13 lat osiągnęła 135%. To niewiele mniej, niż w przypadku inwestycji w złoto. Tutaj cena wzrosła o 139%. Warto się zaznajomić ze wspomnianym raportem.

Inwestycja w nowe mieszkanie w Rzeszowie – dlaczego warto?

Rzeszów wciąż się rozwija. Również w kontekście powiększania jego powierzchni. Jest największym – także pod względem liczby ludności – miastem na Podkarpaciu. Doskonałym miejscem, które przyciąga młode osoby (nie tylko studentów) w poszukiwaniu swojego miejsca do życia. Na ten aspekt szczególną uwagę powinny zwrócić osoby chcące takie inwestycyjne mieszkania w Rzeszowie wynajmować. A więc uzyskiwać z niego dochód. Ten ostatni – między innymi oczywiście – można przeznaczyć na ratę kredytu za nieruchomość. A możliwości jest o wiele więcej.

Rzeszów może się pochwalić ogromną ilością nowych inwestycji mieszkalnych, zarówno w centrum Rzeszowa, jak i jego obrzeżach. Rynek pierwotny w kontekście inwestycji w nieruchomość, a później jej najmu jest najchętniej wybieranym rozwiązaniem, między innymi ze względu na wysoki standard mieszkań oraz architekturę nieruchomości.

Na rynku pierwotnym w Rzeszowie znajdziecie lokalizacje, które zadowolą szeroką grupę najemców takich jak młode małżeństwa z dziećmi, czy osoby rozpoczynające dorosłe życie. W naszej ofercie znajdziecie między innymi osiedle Nova Graniczna położone w części Rzeszowa, która nazywana jest Nowym – Nowym miastem, czy zlokalizowana przy ul. Lubelskiej Osiedle Bella Dolina – idealne osiedla dla rodzin, gdzie znajdują się ponad 300 mieszkań. Dodatkowo jesteśmy na etapie budowy mieszkań w zabudowie szeregowej, które będą doskonałe dla osób poszukujących własnego „M” z ogrodem w centrum miasta. Jest to nowa inwestycja na mapie Rzeszowa, która na pewno przyciągnie duże grono potencjalnych nabywców.

Wróćmy do zalet Rzeszowa. Właśnie z punktu widzenia osób, które inwestowanie w mieszkanie traktują jako dodatkowy, stały dochód. Rzeszów jest dużym miastem, jednak posiada kameralny klimat. Dodatkowo jest pozbawiony jednej z wad miejscowości ogromnego „formatu”. Poruszanie się po nim, jak i dotarcie z jednego punktu do drugiego nie stanowi wyzwania. Oczywiście są w Rzeszowie korki, jak w każdym większym mieście. Natomiast ze względu na specyfikę infrastruktury drogowej, a także system sterowania sygnalizacją świetlną oraz inne udogodnienia jest łatwiej się poruszać. To ogromna zaleta dla osób, które chcą przeprowadzić się do dużego miasta. Z punktu widzenia inwestora chcącego wynajmować mieszkania to spora liczba potencjalnych najemców.

Rzeszów ma w swojej ofercie wiele wydarzeń kulturalnych czy sportowych i miejsc, które cieszą osoby w każdym wieku. To też jest plus z punktu widzenia osób chcących się przeprowadzić do większego miasta, bądź rozpocząć tam studia. Rzeszów jest tańszy, niż na przykład Kraków, a też może być interesującym miejscem.

No właśnie – studenci. Największa grupa potencjalnych najemców. Rzeszów to miasto w którym funkcjonuje kilka uczelni położonych w różnych jego częściach. Na 1000 mieszkańców 268 to właśnie studenci. W tej statystyce Rzeszów jest za Krakowem, ale przed Warszawą. W stolicy Polski na 1000 mieszkańców 169 to studenci. Jeśli więc zamierzasz zainwestować w mieszkanie pod wynajem żakom, to Rzeszów jest świetnym wyborem. Jako deweloper oferujemy wiele mieszkań o zróżnicowanych metrażach, wraz z miejscami parkingowymi. Oczywiście takie lokum trzeba będzie odpowiednio przygotować, aby przyciągało studentów i przynosiło zyski.

Spójrzmy na kolejne zalety inwestycji w nowe mieszkanie w Rzeszowie z perspektywy wynajmowania go. Wiele osób wybiera to miasto ze względu na bezpieczeństwo i spokój. Zwłaszcza, jeśli porównamy je z innymi dużymi ośrodkami w Polsce. Bezpieczeństwo i spokój przyciąga przede wszystkim młodych rodziców. Szukają oni idealnego miejsca dla siebie i swoich dzieci. To również spora grupa potencjalnych najemców, którzy szukają nowych mieszkań i domów. Mają oni swoje wymagania, lecz jawią się jako zdecydowanie bardziej zdyscyplinowani najemcy, niż chociażby studenci. I dlatego wielu inwestorów, kupujących mieszkanie pod wynajem, decyduje się właśnie na młode rodziny. Są one też bardziej „pewne” pod kątem płatności.

Rzeszów – tanie miasto

Również pod kątem inwestycji w mieszkanie. Zdecydowanie taniej niż w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie. A jednocześnie – jak pokazaliśmy wyżej – możecie zarobić na wynajęciu swojej inwestycji. W przyszłości może ją również z zyskiem sprzedać. Rzeszów jest miastem tanim z perspektywy codziennego życia. I to też przyciąga do niego nowych mieszkańców. Mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie są zdecydowanie tańsze niż w innych miastach wojewódzkich.

Rzeszów miastem dla młodych ludzi

To kolejny aspekt na który warto zwrócić uwagę w kontekście zainteresowania inwestycją zakupu mieszkania po wynajem. Młodzi ludzie przyjeżdżający do Rzeszowa za pracą, to bardzo duża grupa potencjalnych najemców, którzy szukają atrakcyjnych lokalizacji mieszkań na mapie Rzeszowa.

Oczywiście obecnie w czasie epidemii Koronawirusa rynek pracy został w pewnym stopniu „przemeblowany”. Pierwsze półrocze 2020 pod kątem ofert wygląda gorzej, niż analogiczny czas w 2019. Natomiast nie wszystkie branże straciły w podobny sposób. Warto też zaznaczyć, że na inwestycję w mieszkanie (na przykład w Rzeszowie) pod wynajem, należy patrzeć długoterminowo.

Stolica Podkarpacia określona jest miastem innowacji. To właśnie tutaj znajduje się Dolina Lotnicza. W jej składzie jest ponad 165 podmiotów. To między innymi firmy z branży lotniczej i ośrodki naukowo – badawcze. Miejsca pracy przyciągające młodych ludzi do Rzeszowa. W kontekście właśnie Doliny Lotniczej warto wspomnieć o osiedlu Bella Dolina w Rzeszowie przy ul. Lubelskiej. Jest to miejsce atrakcyjne z wielu powodów, ale w tym wypadku chodzi przede wszystkim o szybki dojazd do strefy.

Jednym z największych pracodawców w Rzeszowie i w całym regionie jest Pratt&Whitney. To światowej klasy producent m.in. silników lotniczych. To miejsce bardzo atrakcyjne pod kątem pracy i rozwoju. Inwestując w mieszkanie pod wynajem pracownikom tej firmy warto zainteresować się dwoma lokalizacji. To Osiedle Nova Graniczna i Tarasy nad Zalewem. Jest to zdecydowanie świetne inwestycje w Rzeszowie. Obie pozwalają się nie tylko szybko dostać do miejsca pracy jak i do centrum Rzeszowa. Młodzi ludzie żyją nie tylko pracą. A „serce” Rzeszowa to bardzo bogata oferta kulturalna i rozrywkowa.

Wymieniając dużych pracodawców w stolicy Podkarpacia nie można pominąć Deloitte. To międzynarodowa firma doradcza. Jej biuro znajdują się u zbiegu ulicy Warszawskiej i Lubelskiej. W kompleksie Skyres. To bardzo konkretne i wymierne informacje z perspektywy osoby, która chce zainwestować w mieszkanie deweloperskie pod wynajem. Można powiedzieć, że Rzeszów gwarantuje stałość najmu. Co za tym idzie comiesięczny zysk. Znajdują się tam mieszkania o powierzchniach, które będą odpowiednie dla singli (około 30 – 40 m2) jak i rodzin 2+1, których powierzchnie kwadratowe oscylują do 70.

Rzeszów – miasto bezpieczne

I to ze względu na kilka kwestii. Jedną z nich jest bezpieczeństwo ekonomiczne (niska stopa bezrobocie, łatwość znalezienia pracy). To także kwestie społeczne. Rzeszów jest miastem o niskim stopniu przestępczości. Stolica Podkarpacia jest jednym z dwóch dużych ośrodków, które w najbliższym czasie nie zanotują spadku populacji. Drugim jest Warszawa.

Rzeszów – patrząc na wymienione wyżej kwestie – to miasto bezpieczne dla inwestujących w mieszkanie. W ostatnich latach powstało wiele nowoczesnych osiedli w Rzeszowie, są to mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach miasta. Nie tylko na jego obrzeżach (około 5 km od centrum Rzeszowie), ale również i w centrum. Natomiast warto również wspomnieć, że specyfika Rzeszowa powoduje, że poruszanie się po nim (przejazd z jednego miejsca do innego) nie sprawia dużego problemu. Jest to duży komfort mieszkania w tym mieście. Jest to również ogromną zaletą również z perspektywy inwestora. Zdecydowanie łatwiej znaleźć najemców mając do dyspozycji lokalizację z której łatwo dostać się do centrum, jak i wyjechać za miasto.

Rzeszów jest miejscem perspektywicznych dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w mieszkanie. Warto na sam koniec dodać jeszcze jedną jego zaletę. Ceny mieszkań. Patrząc pod kątem rozwoju miasta i etapu na jakim się znajduje, nie są one wysokie. Są niższe niż na przykład Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

W Rzeszowie nieustannie pojawiają się nowe mieszkania na sprzedaż, jak i również osiedla mieszkań w zabudowie szeregowej. Jako największy deweloper w Rzeszowie ofertujemy nowoczesne i komfortowe mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach Rzeszowa. Dodatkowo posiadamy mieszkania nie tylko w stanie deweloperskim, ale również „do zamieszkania” oraz „pod klucz”. Na nowych osiedlach znajdują się place zabaw oraz garaże podziemne. Oferujemy nowoczesne i komfortowe mieszkania na nowych osiedlach, ale również mieszkania w niskiej zabudowie szeregowej, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Rzeszów – tanie miasto

Również pod kątem inwestycji w mieszkanie. Zdecydowanie taniej niż w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie. A jednocześnie – jak pokazaliśmy wyżej – możecie zarobić na wynajęciu swojej inwestycji. W przyszłości może ją również z zyskiem sprzedać. Rzeszów jest miastem tanim z perspektywy codziennego życia. I to też przyciąga do niego nowych mieszkańców.

 

Zobacz poprzednie
Zobacz kolejne
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Korzystając z niej zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z obecnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o zarządzaniu cookies w przeglądarce.
więcej informacji
Rozmawiaj na czacie ze stroną DevelopRes
Dzień dobry! Jak możemy Ci pomóc?
Technologia Messengera
Znajdziemy twoje wymarzone mieszkanie
Zobacz więcej
Zobacz więcej
Klikając przycisk "Wyślij zapytanie" wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevelopRes Sp. z o.o. moich danych osobowych.
Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
 1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
 2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
 3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem email: [email protected].
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
 5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
 6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
 8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
Pełna treść klauzuli
Chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili?
Zobacz więcej
Zobacz więcej
Klikając przycisk "Wyślij zapytanie" wyrażam zgodę na przetwarzanie przez DevelopRes Sp. z o.o. moich danych osobowych.
Developres Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie przy ul. Warszawskiej 18 jako administrator danych osobowych, informuję Pana/Panią, że:
 1. Wyrażenie powyższej zgody jest dobrowolne lecz konieczne, abyśmy mogli skontaktować się z Panią/Panem np. mailowo lub telefonicznie;
 2. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania;
 3. W Spółce powołany został Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem email: [email protected].
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych;
 5. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom;
 6. Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres 1 roku/do czasu cofnięcia zgody;
 8. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 9. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.
Pełna treść klauzuli